Kodulehe valmistamine - Art Media
Rovico

Pärnu mnt.141
Tallinn 11314
Avatud E-R 9-17:30

Koroonaajal helista ette 6515070
Esindused vt siit


Eurokalkulaator
Rovico ja Rahvusringhääling VÕITSID kohtus ( 12.06.2013.a. )

 

2010.aastal juhtisid Rovico OÜ juhatuse esimees Raul Rohtla ja hr.Marko Reikop ERR saates Ringvaade televaatajate tähelepanu ühekordse alkotestri ALTIK (saadaval ka täna näiteks bensiinijaamades ja kaubanduskeskustes) eripärale, mille järgselt ei ole sellega võimalik näidata kasutajale joobepiiri 0,2 promilli ületamist.
Kuna antud saatelõik häiris oluliselt ALTIK testri maaletoojat, kaebas Estran OÜ kohtusse nii Rahvusringhäälingu, Raul Rohtla kui ka Rovico. Kohtuhagi keskendus ebaõigele väitele, justkui oleks saates väidetud, et tester ALTIK ei suuda näidata joovet alla 0,5 promilli. Esmase õigusabi korras kohustati osapooli muutma tarbijale võimatuks saatelõigu vaatamise.
Esimeses kohtuastmes tuvastas kohus, et testriga on võimalik siiski leida joovet alla 0,5 promilli, kuid see tester ei suuda tuvastada joovet 0,2 promilli.
OÜ Estran kaebas otsuse edasi Ringkonnakohtusse.
Nüüdseks on ka Tallinna Ringkonnakohus oma otsuse langetanud. Kohus leidis, et Rahvusringhäälingu saates Ringvaade esitatud info oli täielikult õige, ning tester ALTIK tõepoolest ei suuda näidata joovet 0,2 promilli. Seega ei ole sellest ka autojuhtidele Eestis kasu.
Rovico on püüdnud alati hea seista, et tarbijateni jõuaks ainult kõrge kvaliteediga tooted. Tagamaks, et keegi ka väikese joobega rooli ei satuks.
Et peod saaks peetud ja sõidud sõidetud!


Tagasi

Kodulehe valmistamine - Art Media